Międzypokoleniowa inicjatywa seniorów z „PoKUSy” (fotoreportaż)

Jak tworzy się wieniec dożynkowy? Jak wyglądały żniwa kiedyś? Za nami inscenizacja tych pięknych tradycji, które w ramach warsztatów i spotkań międzypokoleniowej inicjatywy kulturalnej przekazywali seniorzy z klubu „PoKUSa” młodym osobom z Lasek.

Inicjatywa „W kręgu tradycji – folklor łączy pokolenia” jest jedną z trzech inicjatyw przygotowanych przez grupy senioralne w ramach konkursu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Aby zrealizować inicjatywę seniorzy brali udział w warsztatach „Połącz się kulturą”, a następnie przygotowali swoje pomysł i zgłosili je w Konkursie Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

Klub Seniora „PoKUSa” swoje działania projektowe realizuje w Izbie Chlebowej w Laskach. Tam wspólnie z grupą młodych przygotowali okolicznościowy spektakl interaktywny na Święto Chleba organizowane 16 września. Seniorzy przekazali młodym dawne tradycje związane z przygotowaniami do dożynek – żniwa, tworzenie wieńców oraz te związane z ich przebiegiem, takie jak zwyczaj dzielenia się chlebem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Zadanie publiczne pn. Połącz się kulturą – międzypokoleniowe Inicjatywy Seniorów dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego