Stowarzyszenie WARKA tj. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa – to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i jednocześnie są drogowskazem działania. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego od 2003 r.
Skupiamy się na rozwoju lokalnym, poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Prowadzimy Ośrodek Działaj Lokalnie, gdzie wspomagamy mieszkańców w realizacji społecznych projektów, poprzez mikro dotacje. Jesteśmy animatorami organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.
Promujemy region poprzez organizację plenerowych, cyklicznych wydarzeń. Skupiamy się również na działaniach wykorzystujących potencjał Rzeki Pilicy, rozwijamy partnerstwo, by mieć realny wpływ na rozwój turystyki oraz zwiększenie atrakcyjności naszego regionu.
Działamy z ludźmi i dla ludzi, poprzez wsparcie doradcze, szkoleniowe, promocyjne i finansowe. Wyzwalamy społeczną energię!
Naszą misją jest aktywizacja lokalnej społeczności i promocja gminy Warka i powiatu grójeckiego. Wspieramy rozwój aktywności i wyzwalamy społeczną energię.
Wspieramy aktywnych społeczników w organizacjach i grupach nieformalnych. Przyznajemy dotacje, inicjujemy partnerstwa, szkolimy. Organizujemy m.in. Wiwat Pułaski, Światowy Dzień Jabłka.
Jesteśmy jedyną organizacja parasolową w powiecie grójeckim, naszymi działaniami wspieramy Koła Gospodyń Wiejskich, Grupy Senioralne, dzieci, młodzież, migrantów z Ukrainy.
Pozyskujemy środki z różnych źródeł na wsparcie oddolnych inicjatyw lokalnych, bierzemy udział w projektach, organizujemy konkursy grantowe dla grup nieformalnych i organizacji pozarządowych.
Założyciel Stowarzyszenia i wieloletni działacz społeczny. Absolwent Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Półfinalista ogólnopolskiego konkursu tygodnika Newsweek Polska „Społecznik roku 2010”. Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Rady Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce. W Stowarzyszeniu odpowiada za rozwój i promocję, współpracę z biznesem lokalnym. Animuje działania na rzecz promocji Warki i podtrzymywania tożsamości lokalnej. Pracuje jako dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”.
Zarządza biurem Stowarzyszenia. Planuje kierunki rozwoju. Od ponad 15 lat pozyskuje środki na rozwój organizacji i realizację projektów wspierających społeczników i promocję regionu. Swoje doświadczenie przekazuje innym prowadząc szkolenia m.in. z pozyskiwania środków. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW, Akademii Trenerskiej BORISa, Kursu dla zarządzających PROMENGO, jedna z zespołu Inicjatorów Partnerstwa Jabłkowej Warki i Szlaku Jabłkowego, pracuje również jako Specjalista ds. pozyskiwania środków i rozwoju gminy w Urzędzie Miejskim w Warce.
Kontakt: dkolakowska@stowarzyszeniewarka.pl, 504 671 770
Koordynatorka projektów realizowanych przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w tym promujących region (Szlak Jabłkowy w największym sadzie Europy) oraz działania senioralne (m.in. kwartalnik „Aktywny Senior”). Absolwentka filologii polskiej Akademii Podlaskiej w Siedlcach, w Warce mieszka od 2011 roku. Doświadczenie zdobyła pracując w wydawnictwie edukacyjnym i instytucji kultury. Odpowiada za realizację projektów, promocję oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych.
Kontakt: mpawlowska@stowarzyszeniewarka.pl tel. 504 968 412
Koordynuje projekty małe i duże. Absolwentka polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim i studiów podyplomowych z partycypacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie organizowania społeczności lokalnych zdobywała w Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej. W stowarzyszeniu odpowiada za rozwój działań senioralnych i ekologicznych.
Kontakt: aleszczynska@stowarzyszeniewarka.pl tel. 504 968 412