Ech wesele, wesele – czyli międzypokoleniowo w Ostrołęce

Seniorzy i młodzi z Ostrołęki wzięli udział w warsztatach fotograficznych. Z tą wiedzą weszli w kolejne działanie – przygotowali inscenizację wesela. Inicjatywy odbywają się w ramach projektu Stowarzyszenia W.A.R.K.A.
Inscenizacja wesela to działanie w ramach międzypokoleniowej inicjatywy kulturalnej „Fotografia i działania z nią związane” wybranej w konkursie Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Inicjatywa jest jedną z trzech inicjatyw przygotowanych przez grupy senioralne w ramach konkursu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Aby zrealizować inicjatywę seniorzy brali udział w warsztatach „Połącz się kulturą” a następnie przygotowali swoje pomysł i zgłosili je w Konkursie Stowarzyszenia W.A.R.K.A.
Inscenizacja wesela była pretekstem do dzielenia się międzypokoleniowo tradycjami weselnymi, a co najważniejsze okazją do sprawdzenia zdobytej na warsztatach fotograficznych wiedzy. Nie zabrakło pierwszego tańca i rzucania kwiatami/krawatem. Co najważniejsze na Sali wspólnie działali i starsi i młodsi. Wspólnie spędzony czas starszych odmłodził i dodał im wigoru a młodszych wprowadził w tajniki społecznych relacji i zwyczajów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.

Zadanie publiczne pn. Połącz się kulturą- międzypokoleniowe Inicjatywy Seniorów dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego