Finał konkursu „Stawiam na LOkalne Eko”

Zakończenie roku szkolnego to także finał konkursu „Stawiam na LOkalne Eko” realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Liceum Ogólnokształcące w Warce. Poznajcie nagrodzone prace!

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Liceum im. P. Wysockiego w Warce wspólnie realizują projekt „Lokalnie ekoLOgiczni” w ramach Programu Aktywni Obywatele. Projekt został zainicjowany, aby rozbudzać w lokalnej młodzieży poczucie odpowiedzialności za ochronę klimatu.

O KONKURSIE „STAWIAM NA LOKALNE EKO”

Licealiści w ramach konkursu tworzyli pomysły na kampanię społeczną. Ich zadaniem było przygotować plakat, grafikę promującą Edukacyjną Warecką Ścieżkę Nadpiliczną.

Co ważne każdy z uczestników włożył wysiłek by poznać lepiej to miejsce, odkryć jego zasoby przyrodnicze i potencjały, które stały się bazą do tworzenia grafik. Mamy nadzieję, że to tylko początek włączania się młodzieży tutaj lokalnie i ekologicznie.

Ważną częścią kampanii było dostrzeżenie, że możemy być ekologiczni- dbając i doceniając zielone miejsca wokół nas. Możemy znaleźć dla siebie przestrzeń nie niszcząc środowiska, a edukacja ekologiczna dzieje się tuż obok nas i możemy być jej częścią.

SPONSORZY

Realizacja konkursu nie byłaby możliwa gdyby nie fundatorzy nagród. Dziękujemy fundatorom za włączenie się do tworzenia ciekawej oferty dla zaangażowanej młodzieży. Specjalne podziękowania kierujemy do

  • Nadleśnictwo Dobieszyn 
  • Zakład Usług Komunalnych w Warce
  • AdDesigner 

Dziękujemy również Burmistrzowi Warki za objęcie wydarzenia Patronatem Honorowym.

ZWYCIĘSKIE PRACE:

Nagrody główne:

1RafałBojarski1b
2WiktorBorowski1c
3KingaSnopczyńska1c

Wyróżnienia:

1MartaUlijasz1a
2LenaWrzosek1a
3MariannaRegulska1a

Najnowsze wpisy