Szkolenie „Bezpiecznie w kajaku” za nami

W miniony weekend mieszkańcy Warki i okolic mogli wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w ramach realizacji projektu „Pilica zachwyca – rozwój oferty turystyczno-rekreacyjnej w Dolinie Pilicy”.

Szkolenie odbyło się na wareckiej plaży, a jego celem była po pierwsze promocja turystyki kajakowej na Pilicy, po drugie zaś zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego zachowania w kajaku. W roli ekspertów wystąpili ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego w Białobrzegach.

Łącznie przeprowadzono trzy godzinne spotkania dla  niemal 75 osób. Uczestnicy poznali zasady bezpiecznego korzystania z kajaków, zasady savoir vivru na rzece i nie tylko oraz wytyczne udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie szkolenie odbył się krótki spływ kajakowy. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić w praktyce zdobytą chwilę wcześniej wiedzę.

Zadanie publiczne pn. „Pilica zachwyca – rozwój oferty turystyczno-rekreacyjnej w Dolinie Pilicy” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego”

Najnowsze wpisy