Ułatwienia dostępu

Pier(w)si w profilaktyce – z sercem dla kobiet 

Cel projektu

Celem projektu jest wspieranie edukacji zdrowotnej z działaniem społecznym, wzmacniając świadomość znaczenia wczesnej profilaktyki oraz nabycie przez uczestniczki praktycznej umiejętności prawidłowego samobadania piersi. 

Pomysł realizacji projektu wynika z wzmocnienia kompetencji zdrowotnych młodych kobiet w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi. 

Lista działań

Przeprowadzenie 12 warsztatów w 6 szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Grójecki. (Część edukacyjna, Część praktyczna, Warsztaty)

Rezultat

Rezultatem zadania będzie zakup fantomu piersi (1szt.) stanowiącego trwały zasób edukacyjny organizacji, wykorzystywany podczas realizacji warsztatów. Nastąpi wykonanie określonej liczby poduszek  rehabilitacyjnych w kształcie serca (400szt.) przeznaczonych dla kobiet po mastektomii oraz nabycie przez uczestniczki praktycznej umiejętności prawidłowego samobadania piersi. 

Zadanie pn. „Pier(w)si w profilaktyce – z sercem dla kobiet” zostało dofinansowane przez Powiat Grójecki w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych zlecanych organizacjom pozarządowym, podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego oraz Kołom Gospodyń Wiejskich na rok 2026. 

Finansowanie

Powiat Grójecki

Data realizacji:

12.04.2026 r. do 16.10.2026 r.

Kontakt

Dorota Kołakowska

Brakuje Twojej organizacji? Dodaj ją do bazy

Zgłoś błąd w wizytówce NGO