Cel projektu
Celem projektu jest wspieranie edukacji zdrowotnej z działaniem społecznym, wzmacniając świadomość znaczenia wczesnej profilaktyki oraz nabycie przez uczestniczki praktycznej umiejętności prawidłowego samobadania piersi.
Pomysł realizacji projektu wynika z wzmocnienia kompetencji zdrowotnych młodych kobiet w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi.
Lista działań
Przeprowadzenie 12 warsztatów w 6 szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Grójecki. (Część edukacyjna, Część praktyczna, Warsztaty)
Rezultat
Rezultatem zadania będzie zakup fantomu piersi (1szt.) stanowiącego trwały zasób edukacyjny organizacji, wykorzystywany podczas realizacji warsztatów. Nastąpi wykonanie określonej liczby poduszek rehabilitacyjnych w kształcie serca (400szt.) przeznaczonych dla kobiet po mastektomii oraz nabycie przez uczestniczki praktycznej umiejętności prawidłowego samobadania piersi.
Zadanie pn. „Pier(w)si w profilaktyce – z sercem dla kobiet” zostało dofinansowane przez Powiat Grójecki w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych zlecanych organizacjom pozarządowym, podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego oraz Kołom Gospodyń Wiejskich na rok 2026.
