Piknik „Lato nad Pilicą” za nami!

W ostatni weekend lipca Pilica – nasze naturalne dziedzictwo – zachwycała nie tylko swym urokiem, ale także ofertą i wachlarzem aktywności podczas  rodzinnego pikniku, który licznie zgromadził mieszkańców i turystów odwiedzających Warkę.

Sprawcą działań było Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – realizator projektu „Pilica zachwyca – rozwój oferty turystyczno-rekreacyjnej w Dolinie Pilicy”.

– Stowarzyszenie W.A.R.K.A. z ogromnym wzruszeniem wraca do działań nadpilicznych. Można powiedzieć, że właśnie od nich, przeszło dwadzieścia lat temu, rozpoczęła się nasza historia – mówi Dorota Kołakowska, dyrektor Biura.

W ramach niedzielnego wydarzenia przeprowadzono warsztaty „rEKOdzieła”, podczas których m.in. wyplatano kwietne wianki, tworzono kartki z papieru czerpanego, budowano zamki i wieże z piasku.

Fani nadpilickiej flory i fauny mieli możliwość przespacerowania się nieznanymi ścieżkami wzdłuż brzegów Pilicy w towarzystwie przewodnika, który niezwykle sugestywnie zachęcał do wsłuchiwania się w odgłosy tutejszych ptaków, drzew, owadów…

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie „Bezpiecznie w kajaku” poprowadzone przez niezawodną kadrę WOPR Białobrzegi. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się kajakiem, na co zwrócić szczególną uwagę podczas spływu, a także jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach. Szkolenie było przystosowane dla rodzin z dziećmi, tak by przełamać strach i obawy przed kajakowaniem. Po tej dawce wiedzy rodziny wraz z ratownikami wyruszyły na bezpieczny spływ kajakowy.

Dla najmłodszych została zorganizowana strefa z animacjami prowadzona przez Animator ABCdziecka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wielkie bańki mydlane, wodna bitwa oraz zabawy ruchowe i taneczne. Nie zabrakło rodzinnych skoków w workach czy przeciągania liny.

Na zakończenie dnia odbyła się nadpilicka szanta, zakończona… potańcówką na plaży. 

– To był fantastyczny rodzinny piknik! Cieszymy się, że mogliśmy go zorganizować dla mieszkańców. Jednak wydarzenie nie odbyło by się to bez wsparcia naszych Partnerów. Serdeczne podziękowania kierujemy do Zakładu Usług Komunalnych w Warce, Burmistrza Gminy Warka, Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – podsumowuje Karolina Mirowska, koordynatorka projektu.

Zadanie publiczne pn. „Pilica zachwyca – rozwój oferty turystyczno-rekreacyjnej w Dolinie Pilicy” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego”

Najnowsze wpisy