Eko PRODUKTY w grójeckim

Powiat grójecki to Największy Sad Europy. Jabłko jest źródłem dochodu i motywem do działania mieszkańców. Owoc natury, naturalne dziedzictwo – ale czy tylko? Obok tego są opryski i nawozy – nieodzowny element lokalnej rzeczywistości. Czy zatem można zrobić coś na rzecz ochrony środowiska naturalnego?

W przyrodzie wszystko jest ze sobą połączone i to właśnie łączenie wokół tematów ekologicznych stało się odpowiedzią Stowarzyszenia W.A.R.K.A. na problematykę dbania o środowisko naturalne w regionie. Pierwsze Inicjatywy Ekologiczne pojawiły się w 2021 roku, a ich efektem poradnik dla społeczników pt.: „Włącz się ekologią”.

Niniejszy katalog poszerza te doświadczenia o efekty projektu „Włącz się ekologią – sieć lokalnych inicjatyw ekologicznych w grójeckim”. Prezentujemy zbiór 15 produktów stworzonych przez Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pozarządowe, grupy senioralne i inne aktywne grupy z terenu powiatu grójeckiego, które wzięły udział w Konkursie „Produkty ekologiczne dla społeczności lokalnej”.

Katalog podzieliliśmy na pięć obszarów tematycznych. Wszystkie prezentowane produkty łączy bliskości natury i zachęcanie do umiejętnego korzystanie z jej dobrodziejstw. Ekologia pojawia się w kuchni, w apteczce, w kosmetyczce czy zwyczajnie jako ozdoba domu.

Tworzenie produktów ekologicznych może być sposobem na życie w zgodzie z naturą, a także na „społeczny biznes” np. dla Kół Gospodyń Wiejskich. Mamy nadzieję, że będą dla Państwa inspiracją do działania dla i w zgodzie z naturą.

EKO-PRODUKTY-W-GROJECKIM-druk-sklad-q-3

Najnowsze wpisy