Promocja lokalnego dziedzictwa

Dlaczego?

Warka to jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Zlokalizowane nad pięką i meandrującą Pilicą, otoczone bogactwem sadów jabłoniowych z ciekawą historią i bohaterami takimi jak Kazimierz Pułaski, Piotr Wysocki czy Stefan Czarniecki. Małe miasteczko, żyjące w cieniu aglomeracji warszawskiej, do której często uciekają młodzi ludzie po lepsze życie. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. postanowiło obudzić w społeczności dumę z miejsca zamieszkania promując lokalne dziedzictwo.

Vivat Pułaski

Od 2006 roku Stowarzyszenie organizuje we współpracy z Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce piknik historyczno-kulturalny pn. Vivat Pułaski. To święto zlokalizowane na terenie Parku na Winiarach w Warce w każdą pierwszą niedzielę lipca gromadzi kilka tysięcy osób, które chcą bawić się i spędzić rodzinnie miły czas poznając postać Pułaskiego i kulturę polsko-amerykańską. Piknikowi towarzyszą inscenizacje historyczne, koncerty, wystawy, strefa dla dzieci i lokalne specjały.

Więcej na www.vivatpulaski.pl

Komiksy historyczne

W dorobku organizacji są komiksy historyczne związane z bohaterami historycznymi. Publikacje powstały we współpracy z Muzeum im. Kaziemierza Pułaskiego w Warce.

Aby zamówić komiks skontaktuj się z nami.

Światowy Dzień Jabłka.

Impreza organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Sady Grójeckie w ostatnią niedzielę września.

Światowy Dzień Jabłka to doskonała okazja, by przyjść, zobaczyć, posmakować jabłkowe specjały oraz poznać wszystkich, którzy tworzą partnerstwo skupione wokół Szlaku Jabłkowego. Poza obiektami Szlaku, swoje barwne stosika prezentują Koła Gospodyń Wiejskich powiatu grójeckiego. Wydarzeniu towarzyszą pokazy kulinarne, występy artystyczne i potańcówka.

Czas trwania

Od 2006 r.

Opiekun/ka projektu

Marzena Pawłowska

Edycji Vivat Pułaski
0
Imprez plenarowych
0
Egzemplarzy publikacji
0