Cztery pory roku Aktywnego Obywatela – jesienne liście Licealistów

Jesień kojarzy nam się z barwnymi liśćmi, które zachwycają nas swą różnorodnością. Podobnie możemy się zachwycać w Liceum im. Piotra Wysockiego w Warce, gdzie młodzież przygotowuje swoje inicjatywy ekologiczne w ramach partnerskiego projektu Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

Nasz wspólny projekt „Lokalnie EkoLOgiczni” zaczęliśmy spacerami nadpilicznymi w zimowej aurze. Potem wiosną rozkwitaliśmy podczas Ekowypraw do Tropów Przyrody; latem podgrzewaliśmy atmosferę w ramach Konkursu Stawiam na Lokalne Eko, a teraz jesienią nabieramy barw, realizując Inicjatywy Ekologiczne.

Skąd te barwy? Z nietuzinkowych pomysłów młodzieży. Trzy drugie klasy z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce pracują wspólnie z Animatorkami Stowarzyszenia W.A.R.K.A., by stworzyć pomysł, potem go opracować, a następnie zaprezentować podczas Festiwalu Eko w szkole. Nie możemy na razie zdradzić, co będzie się działo, ale zapewniamy, że pomysły są barwne jak jesienne liście; mamy i „edukacyjne” –zielone i czerwone – „szalone”, wyzwalające energię i żółte – „informujące”. Wszystko spina temat Eko.

Po opracowaniu pomysłów przyjdzie czas na realizację. Już teraz wiemy, że wybór najlepszych nie będzie łatwy. Trzymamy kciuki i zapraszamy do śledzenia pracy licealistów.

Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z funduszu EOG w ramach programu Aktywni Obywatele- Fundusz Regionalny.

Najnowsze wpisy