Międzypokoleniowa inicjatywa seniorów ze „Starówki” (fotoreportaż)

Od ziarenka do bochenka – czyli jak powstaje chleb. Ten temat połączył panie z trzech pokoleń ze Starej Warki, które wspólnie uczestniczyły w warsztatach w Izbie Chlebowej. To pierwsza część realizacji międzypokoleniowej inicjatywy kulturalnej wybranej w konkursie Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

Inicjatywa „Międzypokoleniowe spotkania z kulturą” jest jedną z trzech inicjatyw przygotowanych przez grupy senioralne. Aby zrealizować inicjatywę seniorzy najpierw brali udział w warsztatach „Połącz się kulturą”, gdzie zdobyli wiedzę teoretyczną.

Realizując swoją inicjatywę, klub Senior+ „Starówka Stara Warka” zaprosił mieszkanki –  babcie, mamy i wnuczki – do wspólnych warsztatów. W dniu 30 września odbyło się spotkanie „Od ziarenka do bochenka…” połączone ze spotkaniem z kapelą ludową. Uczestnicy w otoczeniu malowniczej izby tradycji wspólnie przygotowali tradycyjne pieczywo, nucąc w przerwach pomiędzy kolejnymi etapami przygotowywania wypieku znane melodie ludowe. Dla babć była to okazja do wspomnień, dla wnuków zaś podróż do przeszłości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.

Zadanie publiczne pn. Połącz się kulturą – międzypokoleniowe Inicjatywy Seniorów dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Najnowsze wpisy